Gayrimenkul Hukuku

icon

Son yıllarda gayrimenkul sektörüne ilişkin yatırımlar ülkemizde büyük bir hızla gelişmektedir. Ulusal ve uluslar arası yatırımcıların gayrimenkul yatırım projeleri konusunda geniş bir Pazar oluşturmuştur.

Oluşan bu pazar, yatırımcılar ve gayrimenkul sahipleri açısından oldukça geniş bir alanda hukuki danışmanlık hizmeti alma ihtiyacını da beraberinde getirmiştir.

Büromuz, gayrimenkul alım satımlarına ilişkin sözleşmeler, gayrimenkul odaklı projeler öncesi hazırlıklar çerçevesinde gayrimenkulün fiili ve hukuki durumu hakkında incelemeler, vergi sorunları, çevre hukuku ve tarihi yapılar hakkındaki kısıtlamalara dair düzenlemeler, tahsisli hazine arazilerinin yer aldığı projelerin denetimi, yatırımcıların ve gayrimenkul sahiplerinin tüm bu süreçte ihtiyaç duyduğu her türlü sözleşmenin düzenlenmesi ve uygulama aşamasında ortaya çıkan yasal sorunlar hakkında hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Büromuz, Tapu işlemleri, Kiralama sözleşmeleri, Gayrimenkul Davaları ve Yargılama İşlemleri, Yabancıların mülk edinmesi, Ayni ve şahsi hak tesisi sözleşmeleri, Gayrimenkul finansmanı, Alım & Satım sözleşmelerinin hazırlanması konularında emlak endüstrisi konusunda girişimciler, mimarlar, denetçiler, pazar araştırmacıları ve diğer gayrimenkul uzmanlarından oluşan kişi ve kurumlar ile bağlantıya geçerek müvekkillerinin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmaktadır.